Firma Hörmann od lat pasjonuje się dziedziną budowlaną i jest najogromniejszym producentem bram uchylnych, drzwi wejściowych, ościeżnic a także napędów. Spółka Hörmann jest marką dziedziczną operującą na dystansie dziesięcioleci. Tworzy warunek najnowszych środków oraz najwyższej klasy produktów.

Spółka Hörmann jest administrowana już przez trzecie a także czwarte pokolenie wnuków, jak również prawnuków inicjatora marki, Augusta Hörmann.

Partnerami ponoszącymi osobistą odpowiedzialność są Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann i Christophe Hörmann. Grupa Hörmann Polska sp. z o.o. istnieje od 1992 roku. Czołowa siedziba firmy mieści się w Komornikach pod Poznaniem. We wspomnianym punkcie poza wydziałami siedziby, mieszczą się także magazyny o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych.

Dodatkowo, firma posiada cztery delegatury w Poznaniu, Warszawie, Sosnowcu i Gdańsku. W sumie firma zatrudnia w nich ponad stu wysoce doświadczonych pracowników. Firma Hörmann Polska sp. z o.o ma gęstą sieć partnerów handlowych na obszarze całego państwa. Gwarantuje ona błyskawiczny i kompetentny serwis oraz poświadcza dogodną, fachową obsługę klienta.